UDVALG OG STYRELSER

Stående Udvalg

Formand Thorsten Rørbæk (KFUM & KFUK)
Birthe Juhl Christensen (Folkekirkens Nødhjælp)
Jakob Rönnow (FDF)
Pia Duebjerg Andersen (Danske Baptisters Kvindenetværk) 

Rikke Høyer Lentz (KFUM-Spejderne)
Mads Christoffersen (Danske Kirkers Råd)

Landskomiteen for Danske Kirkedage

Poul Kirk, Frikirkenet (formand)
Søren Abildgaard (Landsforeningen af menighedsråd)
Kasserer Birger Nygaard (Det Mellemkirkelige Råd)
Jens Christian Meldgaard (KFUM & KFUK)
Mette Møbjerg Madsen (Samvirkede Menighedsplejer)
Kaare H. Nielsen (Katolsk Kirke)
Smitha Preasadam (Den Anglikanske Kirke)
Vibeke Dalsgaard (Baptist Kirken, supp.)
John Lorenzen (Frikirkenet, supp.)

Formand for Lokalkomiteen, Himmelske Dage i Roskilde: Elsebeth Garde Kjær

ARBEJDSGRUPPER

ARBEJDGRUPPE FOR FRIHED OG LIGE VILKÅR 

Formand Jørgen Thaarup (Metodistkirken)
Bent Hylleberg (Baptistkirken)
Gudrun Lydholm (Frelsens Hær)
Tonny Jacobsen (Pinsekirken)
Birger Nygaard (Folkekirken)
Biskop Czeslaw Kozon (Den katolske Kirke)
Mikael Wandt Laursen (Frikirkenet)
Mads Christoffersen (Danske Kirkers Råd)

ARBEJDSGRUPPE FOR GRØN KIRKE

Keld Balmer Hansen (Formand, folkekirken)
Agnes Hougaard (folkekirken)
Birthe Juel Christensen (Folkekirkens Nødhjælp)
Helene Wonsbek Rasmussen (folkekirken)
Lise Palstrøm (folkekirken)
Martin Ishøy (folkekirken)
Jonatan Haslund-Gjerrild (frikirken Vineyard)
Mogens Brandt (KFUM og KFUK)
Peter Fischer-Møller (folkekirken)
Sofie Petersen (folkekirken, Grønland)
Ulla Pinborg (Den katolske kirke)
Sofie Larsen Kure (Danske Kirkers Råd, sekretær)

ARBEJDSGRUPPE FOR ØKUMENISK DIALOG OG DANNELSE
Forperson Kathrine Fischer, Folkekirken
Sarah Ziethen, Folkekirken
Ulla Pinborg, Den katolske Kirke
Jan Nilsson, Folkekirken
Mette Møbjerg Madsen, Samvirkende Menighedsplejer
Christian Arffmann, Folkekirkens mellemkirkelige Råd
Bent Bjerring-Nielsen, Amagerbro Frikirke
Linda Rønnow, FDF
David Laadal Mortensen, YFC
Anne Hjul Johannesen, KFUM og KFUM
Mads Christoffersen, Danske Kirkers Råd